Nastavení paraboly

NASTAVENÍ SATELITNÍ PARABOLY

Pro bezchybný příjem všech vámi vybraných televizních programů je nutné přesné nastavení satelitní antény a satelitního digitálního přijímače.

Tato nastavení si můžete zajistit sami (viz návod níže), nebo přes specializované montážní firmy (doporučujeme).

Při zprovoznění satelitního přijímače postupujte dle jeho manuálu. Karta umožňuje příjem programů ze dvou družic ASTRA 3A a ASTRA 1E na pozici 23,5° východně.

Pokud menu satelitního přijímače přímo nenabízí předvolbu ASTRA 3A, 1D, doporučujeme nastavit parametry příjmu v manuálním (ručním) režimu přijímače.

Základní parametry pro naladění programů najdete ZDE

 Zkompletujte satelitní anténu s konvertorem (LNB) dle návodu.

Dle návodu k použití nastavte na přijímači indikaci síly signálu.

S využitím standardních držáků důkladně upevněte anténu tak, aby směřovala na jih. Ve výhledu jižním směrem nesmí být žádné překážky (budovy, stromy apod.). Úhel směrování (azimut) je 165 - 174 stupňů s výškovým směrováním (elevací) 31 - 34 stupňů. Podrobný postup pro nasměrování antény v místě vašeho bydliště najdete ZDE, případně ZDE. Konvertor (LNB) antény propojte koaxiálním kabelem s přijímačem.

Pokud se vám podařilo anténu správně nastavit, zobrazí se vám v přehledu programů právě programy z naší nabídky.

Pokud naladíte jiné programy, zřejmě jste anténu nasměrovali na jinou družici. V tomto případě je nutno celý postup zopakovat.

Zakódované programy z naší nabídky budete moci sledovat po vložení přístupové karty do přijímače. Nezapomeňte si svou kartu zaregistrovat. Bez registrace vám programy po 20 dnech přestanou hrát.